מחסני קירור – מי צריך את זה?

מחסני קירור הם כמו מקררי ענק. חברות רבות העוסקות במזון, בתרופות, בציוד אלקטרוני ועוד נזקקות לאחסון בקירור של כמויות גדולות מאוד שאי אפשר לאחסן במקרר ביתי או תעשייתי, גדול ככל שיהיה. כאשר רוכשים מחסני קירור חשוב לוודא כי הם עומדים בתנאים ובפיקוח של משרד הבריאות.

מחסני קירור – כל היתרונות בשימוש במחסני הקירור

מחסני קירור משמשים לאחסון של פירות וירקות. זו הסיבה שבגינה אנו יכולים לאכול תפוחים במשך כל השנה ועוד ירקות ופירות רבים לא רק בעונה הגידול שלהם.

מחסני קירור  משמשים גם את מגדלי הפרחים ואת היצואנים. שעות ארוכות וקריטיות עוברות מהרגע שהפרח נקטף ועד שהוא מגיע אל האגרטל הפרטי בבית. במשך כל השעות האלו מאוחסנים הפרחים במחסני הקירור ושומרים על הטריות ועל הרעננות שלהם עד שהם מגיעים לצרכן.

מחסני קירור נותנים מענה גם לענף הרפואה. הם שומרים על תרומות דם, על תרופות ועוד הזקוקים לאחסון בתנאי קירור. מחסני הקירור מצויים בבתי מרקחת, בבתי חולים, במעבדות רפואיות ועוד.

מחסני קירור חיוניים בענף המזון. כמעט ואין מטבח ציבורי גדול, בתי קפה, מסעדות, חדרי אוכל ציבוריים, רשתות שיווק ויבואני מזון שאינם נדרשים לאחסון הסחורה בקירור. רק באמצעות אחסון בקירור אפשר לשמור על סחורה טרייה, ללא בעיות וללא נזקים למזון.

מחסני קירור – מהעבר להווה

מחסני הקירור הראשונים היו מחסנים גדולים שהכילו, נוסף על המוצרים הזקוקים לקירור, גם קוביות קרח גדולות שהוכנסו למכלים. כבר בשנות הארבעים של המאה התשע עשרה פעלו קרונות רכבת מקוררים שעסקו בהובלת מוצרי חלב. בדרך זו אפשר היה לשנע מוצרים רק ליעדים קרובים, וגם זה לא תמיד בהצלחה.

כיום מחסני הקירור נבנים מחומרים מבודדים וכוללים מערכות חשמל ואוורור המסייעות לשמירה על טמפרטורה קבועה ועל תנאי לחות קבועים. מחסני הקירור במאה עשרים ואחת, הם מחסנים גדולים ויעילים המאפשרים לשמור על כמויות גדולות של מוצרים בתנאים אידיאליים.

מחסני הקירור המודרניים מצוידים במערכות גיבוי למקרה שבו תקרה תקלה באחת מהמערכות החיוניות, בעיקר הפסקת חשמל. אם לא יופעלו מיד מערכות הגיבוי במקרה הצורך, עשרות טונות של מוצרים עלולים ללכת לאיבוד וייגרם נזק כספי רב.

משרד הבריאות מפעיל פקחים המבקרים ובודקים את חדרי הקירור. רק אישור של משרד הבריאות מבטיח כי המוצרים שלכם מאוחסנים בתנאים הטובים ביותר ועונים על כל דרישות הקפאה. חשוב לבחור מחסני קירור המצוידים בפוליסת ביטוח, כדי שאם במקרה חירום, ייגרם נזק לסחורה, חברת הביטוח תפצה אתכם.