לנשום לרווחה בזכות חלונות שחרור עשן!

חלונות שחרור עשן מהוות אמצעי למניעת שריפות לביטחון מושלם. הם מתאימות לכל סוגי המבנים, הן הפרטיים והן הציבוריים ומעניקות שקט נפשי לכל הדיירים.

למה צריך חלונות שחרור עשן?

כולנו יודעים שצריך להתגונן מפני סכנת שריפה ויש לעשות הכל על מנת למנוע אותה. אמנם ישנם אמצעים רגילים של מניעת שריפות כמו מטפים או מערכת כיבוי אש, אבל זה לא מספיק. היום אפשר על ידי חלונות לשחרור עשן למנוע טוב יותר את הסכנות הישירות שנובעות כתוצאה מריבוי עשן. חלונות אלה מומלצים בעיקר למקומות ציבוריים וחשוב במיוחד בכל מקום בו שוהים אנשים רבים כמו ילדים קטנים, קשישים, אוכלוסיה חלשה – אבל לא רק הם.

איך זה עובד?

החלונות מאפשרים פינוי של עשן בעת התפרצות שריפה ומונעות חנק כתוצאה מעשן רב, על ידי מפוח מיוחד שמסנן את האוויר המזוהם ומוציא אותו החוצה. ידוע כי לא מעט אנשים שנתקעו במקומות בהם פרצה שריפה נפגעו ואפילו מתו כתוצאה משאיפת עשן. בהרבה מקרים לא היתה הפגיעה כתוצאה מאש ישירה, אלא אך ורק בגלל שאיפת עשן בלתי נמנעת. כי לעשן יש אפקט מצטבר שקשה להתפטר ממנו בזמן שריפה.

הדבר חמור במיוחד במבנים בהם אין אוורור מספיק, העשן ממלא את הבית ואין לו אפשרות להתנדף. אנשים שנשארים תקועים במקומות כאלה יסבלו משאיפת עשן מסוכנת בכל מקרה של שריפה, כאשר רק חלונות שחרור עשן יבטיח את שלימות הדיירים ואת בטיחותם בעת מצוקה.

סוגי חלונות שחרור עשן

ישנם חלונות שחרור עשן שמותקנים באופן קבוע בקיר המבנה והם תמיד פתוחים ומסננים את האוויר,  לעומת זאת ישנם חלונות שחרור עשן שמופעלים רק באמצעות הפעלה ידנית או חשמלית בהתאם לבחירת הלקוח מראש.

יתרונות בהתקנת חלונות שחרור עשן