למנוע סכנות, להימנע מאסונות!

גלאי גז כשמו כן הוא – מגלה דליפה של גז בכל מקום סמוי. הגלאי מצויד בחיישן מיוחד שמצליח לזהות חומרים דליקים באויר או דליפה של גזים מסוכנים וכן מצב של ירידה בריכוז החמצן. בכתבה שלפנינו נסביר את נחיצותו הרבה ואיך הוא מונע אסון.

מהו גלאי גז?

גלאי גז מהווה גורם מתריע במצבים מסוכנים של דליפת גז או חומרים דליקים אחרים. הגלאי עוזר לנו לדעת האם החמצן באויר מסוכן לנשימה והוא אף מצביע על גורם התקלה ואיפה נמצא המקור. חשיבותו של גלאי גז היא לאין שיעור היות והוא מציל חיים. כדאי לדעת כי דליפת גז נחשבת לאחד האויבים הגדולים ביותר של האנושות היות ולא תמיד היא מורגשת. התרעה מוקדמת של מקורות דליפה יכולה להזהיר מפני סכנות ולהרחיק אנשים ממקומות אלו.

כיצד פועל גלאי גז?

גלאי גז מצויד בחיישנים מיוחדים הרגישים לכל דליפה מיותרת של גזים. הוא מזהה גז בריכוז מעבר למותר, וברגע הזה מפעיל את ההתרעה. יש המעדיפים התרעה בדמות אזעקה של שמע, ויש הבוחרים אזעקה בדמות אורות מהבהבים. אפשר לשלב את שני סוגי האיתות גם שמע וגם הבהוב כדי להעצים את אפקט ההתרעה.

הגלאי מתריע גם במקרה בו ריכוז החמצן באויר יורד, אם בעקבות דליפה של כימיקלים או חומרים מסוכנים, מדובר בחמצן שאינו בריא שעלול לגרום לחולשה וסחרחורת בלי שאנשים יהיו מודעים לקיומו.

לשם מה נחוץ גלאי גז?

גלאי גז הוא מוצר חשוב והכרחי בעיקר במקומות ציבוריים בהם נמצאים אנשים רבים שיש להזהירם מפני סכנה אפשרית. מסיבה זו נמצא גלאי גז במפעלים ובמקומות הומי אדם בהם יכולה להיות דליפה בלתי מזוהה. גם צרכנים פרטיים גילו את הפוטנציאל האדיר הטמון בנוכחותו של גלאי גז ומעדיפים להתקין גלאי כזה בביתם בשביל הרוגע הנפשי.

כדאי לדעת כי גלאי גז הוא לא רק מציל חיים, הוא גם מונע נזק ברכוש. כשיש תקלה בגז ופריצת שריפה עלולים להגרם הפסדים גדולים למבנים, לסחורה, או לרכוש של הצרכן.

כי בזכות גלאי עשן מצילים חיים ורכוש! אסור לוותר עליו!