בריכת בטון – שוחים ונהנים

הגיע הרגע שחיכיתם לו כל כך הרבה זמן , ואתם יכולים להתחיל ולבנות את הבריכה שעליה חלמתם. אתם מאושרים, עומדים מול החצר ומתבוננים על החלל שהולך להיות חום שמתגשם. אחרי החלפת המבטים השמחים, מה בעצם אתם צריכים לעשות? אתם יודעים שאתם רוצים בריכת בטון, מאחר וזו הבריכה העמידה והטובה ביותר שיש בשוק הבריכות, אך מה עושים מפה? איך מתקדמים? בדיוק כמו שרומא לא נבנתה ביום אחד, גם בריכת שחייה דורשת תהליך תכנון והכנה וחשוב לדעת מה עליכם לעשות בכדי ליהנות מהתהליך ולבנות את הבריכה המיוחלת.

בריכת בטון – צעד אחרי צעד

סיעור מוחות

בשלב הראשון מומלץ לזמן לפגישה אחת את כל אנשי המקצוע שהולכים לעבוד על בניית הבריכה. יש לוודא שבפגישה יהיו נוכחים: האדריכל, מהנדס הקרקע, יועץ מערכות הסינון והטיהור, הטייחים המתמחים בתחום הבריכות, אנשי האיטום ואנשי החיפוי. לאחר הצגת התכנית המשולבת של כל הצדדים תוכלו לקבל הצעת מחיר עדכנית, רלוונטית עבורכם הלוקחת בחשבון את כל המשתנים שהועלו במהלך הפגישה שזימנתם.

תכנון בשטח

כעת יש צורך לגשת לשטח בפועל ולוודא שכל הנתונים אכן נאספו וניתן להשתמש בהם. יש לבדוק את הקרקע, לוודא האם יש צורך לבצע הידוק, למלא את הטפסים הנכונים ולהתחיל בתהליך תכנון הבריכה עצמה. היכן יעמדו מערכות הסינון, איפה בדיוק תעמוד התאורה והאם יש רצון להעמיד מרכות סאונד ורמקולים בסביבות הבריכה עצמה.

 בריכת בטון – הכול על הבנייה

בשטח עצמו יש לבצע את היציקה בשלב אחד, ללא הפסקה בין הקירות לבין הרצפה. תוך כדי הבניה נדרשים הפועלים לדאוג ל"ריטוט" שזהו תהליך בו מנסים למנוע כיסי אוויר בבטון ככל הניתן. הבטון עצמו אינו בטון רגיל ואליו מתווספים חומרים מעודדי אטימות הנקראים "חומרים קריסטליים".

בדיקת אטימות

לאחר סיום תהליך היציקה יש לבחון את אטימות הבריכה. יש לסתום את מעברי המים, לבצע מילוי של הבריכה עד הקו המיועד לכך ולבחון מה מתרחש עם המים. בדיקה זו צריכה להיערך בהתאם לאידוי הטבעי המתרחש בעונת השנה, ולאחר לקיחת הנתונים הללו בחשבון ניתן לבחון האם יש חוסר במים מעבר לכך על ידי בדיקה חזותית של נזילות או רטיבות. במידה ואכן חסרים מים בבריכה מעבר לקו האידוי הטבעי, יש לרוקן את הבריכה ולבחון את המעברים ומהיכן נוצרת הנזילה או הרטיבות. לאחר מציאת התקלה יש לתקנה ולבצע בשנית בדיקת אטימות שתאשר שהבעיה נפתרה והבריכה אכן אטומה ותישאר כך לאורך זמן.